پس از تساوی در دور چهارم مسابقات جبل‌الطارق/ خادم‌الشریعه: مقابل آرونیان صرفا خواستم لذت ببرم - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاشطرنج

پس از تساوی در دور چهارم مسابقات جبل‌الطارق/ خادم‌الشریعه: مقابل آرونیان صرفا خواستم لذت ببرم

نماینده شطرنج کشورمان در مسابقات جبل‌الطارق گفت: در بازی برابر آرونیان جدای از اینکه فکر کنم چه اتفاقی رخ می‌دهد صرفاً خواستم لذت ببرم.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس ، در دور چهارم مسابقات جبل‌الطارق سارا خادم‌الشریعه نماینده شطرنج کشورمان برابر سوپر استاد بزرگ و قهرمان حال حاضر جام‌‌جهانی لون آرونیان با ریتینگ 2767 به تساوی دست یافت. با این تساوی ارزشمند، خادم الشریعه 25.9 واحد افزایش ریتینگ داشت و به رده دوازدهم رده‌بندی زنده برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان صعود کرد.

سارا خادم‌الشریعه پس از این تساوی اظهار داشت: واقعاً احساس خوبی دارم، چون دیروز با «لون آرونیان» بازی کردم. این شانس را نداشتم که در تورنمنت‌های دیگر با او بازی کنم. جدای از اینکه فکر کنم چه اتفاقی رخ می‌دهد صرفاً خواستم لذت ببرم. به نظرم بهترین نمایشم را داشتم. در برخی شرایط از حرکاتی که انجام دادم خوشحال شدم و توانستم تا حدود از جایگاهم دفاع کنم. در برخی مواقع دیگر دفاع کردن سخت شد و به نظرم توانستم بازی را خوب مدیریت کنم.

وی در مورد اینکه آیا این شانس را داشت که برنده بازی باشد، گفت: من خیلی ناراحت بودم. شانس‌های خوبی داشتم که فکر کردم شانسم را از دست داده‌ام. خیلی شانس خوبی هم بود و سعی کردم که تلاش کنم و ادامه بدهم. برخی ایده‌ها به ذهنم رسید که شاید آنها را تمام و کمال هم اجرا نکردم، اما در نهایت برایم راضی کننده بود.

خادم‌الشریعه در پاسخ به این سوال که آیا لوان قوی‌ترین شطرنج بازی بود که با وی مسابقه داده‌اید، خاطرنشان کرد: بله، او قوی‌ترین بود.

در هفدهمین دوره مسابقات جبل الطارق 553 شطرنج باز در 5 بخش در حال رقابت هستند. بخش استادی این رقابت ها در 10 دور برگزار می شود و جایزه نفر اول 25 هزار دلار در نظر گرفته شده است.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا