پیروزی ارزشمند بانوان سرمایه برابر فیلیپین - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و توروالیبال

پیروزی ارزشمند بانوان سرمایه برابر فیلیپین

به گزارش خبر ورزش زنان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال ، در ادامه رقابت‌های والیبال باشگاه‌های زنان آسیا، امروز تیم بانک سرمایه برای کسب مقام پنجم تا هشتم مسابقات، به دیدار ربیسکو فیلیپین رفت و با یک بازی خوب توانست حریف خود را در سه ست پیاپی مغلوب کرده و در آخرین بازی خود، فردا جهت تکرار رتبه پنجم دوره قبل، به مصاف برنده ویتنام و چین تایپه خواهد رفت.

ست نخست دیدار را ایران با ترکیب علیخانی، برهانی، خواجه کلایی، صابری، شیخی و ابراهیمی آغاز کرد. از اتفاقات مهم ابتدای بازی، مصدومیت زینب گیوه از ناحیه مچ پای راست در حین تمرین بود که خواجه کلایی جایگزین او در ترکیب اصلی شد. ایرانی‌ها که بازی‌های سختی با تیم‌های قدرتمند قزاقستان و چین پشت سر گذاشته بودند در این بازی خیلی بهتر بازی را آغاز کردند ولی نماینده فیلیپین هم که دیروز در بازی با چونبوری تایلند باخت نزدیکی داشت، تا امتیاز ۶ پایاپای با سرمایه‌ای‌ها پیش آمد.

زمانی که علیخانی در خط سرویس قرار گرفت با سرویس‌های خوب و عدم رسیدن پاس سالم به پاسور فیلیپینی‌ها، توانست ٣ امتیاز را برای ایران گرفته و نتیجه ١٠-٧ به سود بانک سرمایه شود. ولی باز هم عدم دریافت خوب و اشتباهات فردی ایران در سرویس نتیجه را در امتیاز ١٣ مساوی کرد.

ربیسکو که پایه گذاری حملاتش بیشتر در منطقه ٢ و قطر پاسورشان (( سان تیاگو )) بود از غفلت مدافعان ایران استفاده کرده تادر وقت استراحت فنی دوم فیلیپین با یک امتیاز اختلاف زودتر به امتیاز ١۶ برسد.

در ادامه با اسپک‌های مائده برهانی که در این بازی پر فروغ‌تر از بازی‌های قبلی بازی می‌کرد و دفاع خوب فرنوش شیخی و نیلوفر ابراهیمی امتیاز ٢١-٢٠ به سود ایران شد. با آمدن مهتاب رحمانی به بازی قدرت خط حمله ایران بیشتر شد ولی فیلیپینی‌های سخت کوش اجازه خوابیدن توپ در زمین خود را نمی‌دادند و پاسور باهوش این تیم ((فاجاردو)) که به خوبی مهاجمان خود را صاحب توپ می‌کرد باعث شد برتری از آن ربیسکو باشد. اما در امتیازات آخر و تصمیم درست شعبانیان در ورود تهمینه درگزنی مدافع ١٩٠ سانتیمتری بانک سرمایه به بازی، ایران برتری این ست را با نتیجه ٢۵-٢٣ از آن خود رقم زد.

ست دوم را بانک سرمایه با همان ترکیب ابتدای بازی آغاز کرد. فیلیپین هم بسیار خوب ست را آغاز کرد و ۵-٢ پیش افتاد. ولی باز هم با اسپک‌های خوب برهانی و پاس‌های عالی پاسور ایران شبنم علیخانی فاصله امتیازات کم شده و در وقت استراحت فنی اول تابلوی سالن نتیجه ٨-۶ به سود ایران را نشان می‌داد. هر چه از اشتباهات فردی ایران کمتر می‌شد به دلیل ضعف دفاع تیمی فیلیپین فاصله بیشتر شده و ١٢-٨ سرمایه‌ای‌ها پیش افتادند.

در ادامه دریافت‌های خوب و آبشارهای امتیاز آور مهسا صابری در خط حمله بانکی‌ه، وقت استراحت فنی دوم را ١۶-١١ به سود ایران رقم زد. بعد از وقت استراحت، با روی آوردن ایران به بازی سرعتی و صاحب توپ کردن ابراهیمی نتیجه ١٨-١۴ به نفع بانک سرمایه تغییر پیدا کرد. بازی با برتری کامل بانک سرمایه ادامه داشت و در امتیازهای آخر هم با توجه به آنالیز خوب مربیان ایران از بازی فیلیپین و دفاع خوب مدافعان سرمایه و بستن روزنه‌های حمله ربیسکو این ست باز هم با پیروزی زنان والیبالیست ایرانی با نتیجه ٢۵-١٧ به پایان رسید.

ست سوم بازی در ابتد انزدیک و پایاپای آغاز شد، فیلیپین که در این ست روی به حرکت پایپ آورده بود با اسپک‌های شماره ١٣ خود (( داکیوس)) تا امتیاز ۵ برابر با ایران جلو آمد. در ادامه دفاع خوب مدافعان ایران و سرویس‌های خوب علیخانی که هر وقت در خط سرویس قرار گرفت امتیازآور بود در وقت استراحت فنی اول نتیجه ٨-٧ به سود ایران شد.

هرچه از زمان بازی می‌گذشت بازیکنان بانک سرمایه با اعتماد به نفس بیشتر، سعی در فاصله گرفتن از فیلیپینی‌ها داشتند که نقشه خاصی غیر از پایپ در خط حمله این تیم دیده نمی‌شد. سرمایه‌ای‌ها ١۶-١٢ با اختلاف ۴ امتیاز جلو افتادند ولی باز هم عدم دقت، تمرکز و اشتباهات فردی ایران، باعث شد نه تنها اختلاف امتیاز جبران شود بلکه بانک سرمایه ١٩-١٧ از حریف خود عقب بیفتد.

آمدن درگزنی به جای ابراهیمی دفاع تیمی ایران را بهتر کرد و ایران با تعویض‌های پیاپی سعی در بر هم زدن تاکتیک تدافعی فیلیبین داشت. در پایان ست از امتیاز برابر ٢١ دو تیم پایاپای پیش رفتند و نتیجه ٢۴-٢٣ به سود ربیسکو شد ولی فرنوش شیخی با گرفتن امتیاز ٢۴ برای ایران از واگذاری ست جلوگیری کرد.

نتیجه ٢۵-٢۵ مساوی شد و هیجان خاصی در بازی حاکم بود. بازی ٢٧-٢٧ مساوی پیش می‌رفت که ایران ٢٨-٢٧ جلو افتاد و مائده برهانی با اسپک با ارتفاع بالای خودش کار را تمام کرد و بانک سرمایه ایران با نتیجه ٢٩-٢٧ ست و بازی را در سه ست پیاپی با شکست ربیسکو فیلیپین به اتمام رساند و فردا باید جهت کسب رتبه پنجم به میدان برود.

مسابقات والیبال قهرمانی زنان باشگاه‌های آسیا از ۴ الی ١٢ خرداد در قزاقستان در حال انجام است و تیم بانک سرمایه در آخرین دیدار خود فردا برای کسب مقام پنجم به دیدار برنده ویتنام و چین تایپه خواهد رفت.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا