چرا سکوت می‌کنید، فوتبال بیمار است - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و تورفوتبال

چرا سکوت می‌کنید، فوتبال بیمار است

فاطمه بوداغی: ما نیاز به یک خانه تکانی داریم، فوتبال بانوان باید زیر نظر مدیران متخصص هدایت شود.

فاطمه بوداغی به خبر ورزش زنان (وسنا) درباره وضعیت نابسامان این روزهای فوتبال بانوان گفت: ما در فوتبال بانوان آزادی انتخاب نداریم، بخش بانوان باید کاملا زیر نظر بخش بانوان باشد. چرا باید دبیر کل برای ما تصمیم بگیرد. آن‌ها باید ناظر بر عملکرد ما در بخش بانوان باشند، چرا باید شخصی بیاید بگوید که مثلا دبیر کل گفته خانم ایکس فلان جا باشد یا نباشد؟ این یعنی مدیر کاربلد و مستقل در رأس ورزش بانوان قرار نگرفته است.
‎روی صحبت من با مدیران بخش بانوان است. ما کسی را میخواهیم که تخصص داشته باشد. فوتبال بانوان بیمار است و باید درمان شود. چرا وقتی ما رئیس داوران در کمیته داریم باید به آقا زنگ بزنیم و از او کسب تکلیف کنیم، درد امروز فوتبال بانوان نبود مدیران مستقل و کاربلد است. آیا نماینده کمیته داوران‌ ما اختیار تام دارند؟ به خدا ندارند. مسئله این است مدیران بانوان ما قدرت تصمیم‌گیری ندارند.
ما یک نائب رئیس قوی و مستقل می‌خواهیم

وی در مورد دیگر مشکلات گریبانگیر فوتبال بانوان گفت: مدیر بخش بانوان باید گوش‌شنوا نداشته باشد، متأسفانه بانوان علیه بانوان هستند، و این مهم‌ترین مشکل ما در حوزه ورزش است، می‌دانید چرا؟ چون وقتی در اتاق مدیری باز است و هرکس می‌تواند با حرف‌زدن زیرگوش مدیر برای دیگری بزند، این که نمی‌شود مدیریت، پس از نظر من بوداغی کسی که نائب رئیس می‌شود نباید گوش شنوا برای این حرفها داشته باشد. نباید بشنود بانوان علیه بانوان پیش او چه حرف‌هایی می‌زنند، چون تمام وقت او با همین حرف زدن‌ها پر می‌شود این مدیر نمی‌تواند فوتبال را مدیریت کند، خروجی این میشود که میبینید، انتخابهای سلیقه ای بوداغی همچنین افزود: سکوت بانوان ورزشی یکی دیگر از مشکلات ما است. چرا در جلسات، نائب رئیسان حرف نمی‌زنند، چون بعدش مدیران مرد نائب رئیسان را مواخذه می‌کنند که چرا حرف زده‌اند! درد ما این است که ما مدیران کار بلد می‌خواهیم که بتوانند از حقوق بانوان در ورزش دفاع کنند نه اینکه سکوت کنند. کسانی‌ که حداقل استقلال را در تصمیم گیری‌های مدیریتی خود داشته باشند. تا این وضعیت هست، تا استقلال مدیریتی برای نواب رئیسان وجود ندارد و تا زمانی‌ که مدیران مرد ما برای ما تصمیم می‌گیرند، وضع فوتبال بانوان همین که هست، هست.

‎وی افزود: مشکل فدراسیون این است که اگر ارزشی که برای فوتبال آقایان قائل هستند برای فوتبال بانوان هم قائل بشوند وضعیت فوتبال بانوان عوض می‌شود. مطمئن باشید اگر این اتفاق بیفتد بانوان ما موفق‌تر خواهند بود. اما نمی گذارند.

بوداغی افزود: یک عده فوتبال را کرده‌اند ارث پدریشان، فوتبال شده خانواده شان. تکون نمی‌خورند من می‌پرسم چرا باید این اتفاق بیفتد. چرا باید حق مربیان دیگر خورده شود. چرا باید عده ای با درجه پایین مربیگری تمام تیم‌ها را به‌ دست بگیرند. یعنی ما مربی سطح بالاتر نداریم. حداقل پنج شش نفری که در یک رده هستند همه با هم فامیل و دوست هستند، به خدا فوتبال بانوان دارد ضرر میکند، چرا کسی حرف نمی‌زند، چرا سکوت می‌کنند؟ چرا مربی که حداقل هشت سال از تیم ملی دور بوده باید بشود مربی تیم ملی؟ چرا سرمربی‌های ما افراد ضعیف را برای خود انتخاب می‌کنند؟ حرفه ای های فوتبال کجا هستند؟

‎فاطمه بوداغی در پایان گفت: ما باید یک خانه تکانی در مدیریت تیم‌های ملی‌مان انجام بدهیم، ما کسی را می‌خواهیم که مدیریت بلد باشد تا بتواند فوتبال بانوان را درمان کند، اختیار تام مدیریتی داشته باشد، انشاالله
‎روز انتخابات هرکسی که حق رأی دارد فقط یک چیز را در نظر بگیرد آن هم حق‌الناس است. چون با یک اسم سرنوشت فوتبال ایران عوض خواهد شد. خواهش من این است رأی دهندگان حق الناس را در نظر بگیرند و به فوتبال ایران خیانت نکنند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا