کاراته گزینشی المپیک/ رزیتا علیپور هم به المپیک راه نیافت - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزکاراتهکشتی و رزمی

کاراته گزینشی المپیک/ رزیتا علیپور هم به المپیک راه نیافت

ملی ‌پوش کاراته‌ بانوان کشورمان در آخرین مسابقات گزینشی المپیک به میزبانی پاریس نتوانست جواز حضور در توکیو را بگیرد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از خبرگزاری فارس،  آخرین مرحله مسابقات کاراته گزینشی بازی‌های المپیک توکیو از روز گذشته (جمعه ۲۱ خرداد ماه) با حضور ۴۹۶ کاراته کا از ۹۸ کشور به میزبانی پاریس آغاز شد.

کاراته ایران چهار نماینده ( امیر مهدی‌زاده در وزن 67- کیلوگرم مردان و رزیتا علیپور در وزن 61- کیلوگرم بانوان بخش کومیته، فاطمه صادقی و ابوالفضل شهرجردی در بخش کاتا انفرادی بانوان و مردان) در این رقابتها حاضر هستند.

در روز نخست این مسابقات، امیر مهدی‌زاده و فاطمه صادقی با عدم کسب امتیازات لازم به بازی‌های المپیک توکیو نرسیدند.

امروز (شنبه ۲۲ خرداد ماه) در روز دوم این پیکارها، رزیتا علیپور در بخش کومیته بانوان در دور اول استراحت داشت. در دور دوم با نتیجه سه برصفر کریستینا فرر از اسپانیا را شکست داد.

در دور سوم مقابل بیتسام سادینی از مراکش، دو بر یک باخت، اما با راهیابی این کاراته‌کا مراکشی به فینال، رزیتا علیپور وارد جدول رپه شارژ شد.

ولی در جدول رپه شارژ  و دور اول، جانسا میشله فونسکا از پورتوریکو، علیپور را ۴ بر صفر شکست داد تا این کاراته‌کا بانوی کشورمان از دور رقابت ها کنار برود و به بازی‌های المپیک توکیو راه نیاید.

از ساعتی دیگر هم ابوالفضل شهرجردی در مرحله نیمه‌نهایی کاتا انفرادی مردان به مصاف حریفان خود می‌رود.

بهمن عسگری و سجاد گنج‌زاده دو کاراته‌کا در بخش مردان و حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار دو نماینده بانوان کشورمان در بازی‌های المپیک توکیو حاضر خواهند بود.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا