کاپیتان تیم ملی شمشیربازی زنان: این بار نتیجه متفاوت خواهد بود - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزانجمن های ورزشیلیگ ها

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی زنان: این بار نتیجه متفاوت خواهد بود

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر زنان ایران پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا گفت: کل مجموعه تیم و کادر فنی انتظار کسب نتیجه ای متفاوت نسبت به سال های قبل را در مسابقات پیش رو دارند.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) به نقل از ایسنا «نجمه سازنچیان» در حاشیه پنجمین مرحله از اردوی آمادگی سازی تیم ملی سابر ایران جهت حضور در رقابت های قهرمانی آسیا در خصوص آخرین وضعیت تیم در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خداراشکر در مرحله بالایی از سطح آمادگی قرار داریم و تیم نیز فعالیت خوبی را در این پنج مرحله از اردو که به میزبانی استان یزد برگزار شد داشته و اکنون هم از نظر آمادگی جسمانی و هم از نظر شمشیربازی تمرینات خوبی را پشت گذاشتیم و امیدوارم در این مسابقات نتیجه دلخواهمان رو بگیرم.

کاپیتان تیم ملی سابر ایران با بیان اینکه در پنجمین مرحله از اردو تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم افزود: تیم ما با همه وجود تمرین کرده و واقعا فکر می‌کنم فدراسیون‌ هم برنامه خیلی خوبی برای قهرمانی آسیا داشته و دارد چرا که تمامی مرحله های اردو بدون وقفه و با نظم برگزار شد. همچنین به دو مسابقه گرجستان و مسکو هم اعزام شدیم که همین اعزام ها به بالاتر رفتن سطح آمادگی تیم کمک کرد و تقریباً رقیب‌هایی که آسیایی بودند در مسابقات گرجستان حضور داشتند و توانستم در مصاف هایی که با یکدیگر داشتیم به پیروزی برسیم که همین موضوع نقطه قوتی برای تیم شد تا اعضای تیم انگیزه خود را برای حضور در مسابقات آسیایی حفظ کنند و عملکرد بهتری را به نمایش بگذارند.

وی در پاسخ به این سوال که عملکرد تیم در مسابقات قهرمانی آسیا ممکن است برای اعزام به رقابتهای آسیایی هانگژو تاثیرگذار باشد، گفت: به نحوی این تفکر که حتما باید نتیجه خیلی خوبی را در قهرمانی آسیا بگیریم تا به بازی های آسیایی هانگژو اعزام شویم تیم را دچار استرس می‌کند. به هر حال ما تمام تلاش خود را انجام می دهیم اما بازی های آسیایی متفاوت است با رقابت های قهرمانی آسیا چرا که در بازی های آسیایی دونفری که در بخش انفرادی بازی می‌کنند امتیازی که کسب می‌کنند برای تیمی نیز محسوب می‌شود و همین دلیل شانس کسب مدال در بازی آسیایی را افزایش می‌دهد

سازنچیان در ادامه افزود: به دلیل اینکه تیم دختران در این مدت به مسابقات قهرمانی جهان و همچنین سال گذشته به مسابقات آسیایی اعزام نشد امتیازهای تیمی را از دست دادیم و کاملاً صفر شده است و در حال حاضر تقریبا در بین تیم‌های آخر جهان حضور داریم. همین موضوع باعث می‌شود تا در رقابت های قهرمانی آسیا با تیم های قدرتمند روبرو شویم اما در بازی های آسیایی اینچنین نیست و امتیاز های ۲ نفری که به صورت انفرادی بازی ‌می‌کنند برای مسابقات تیمی نیز در نظر گرفته می‌شود و امیدوارم به این رقابتها اعزام شویم و مثل ۴ سال قبل که تیم سابر بانوان نتیجه خوب و قابل قبولی را در بازی هایی آسیایی گرفت در این دوره از مسابقات نیز نتیجه ای بهتر را کسب کند و تاریخ‌ساز شمشیر بازی ایران شویم.

کاپیتان تیم ملی سابر بانوان که سابقه حضور ۱۵ ساله مداوم در اردوی تیم ملی را دارد درباره گرفتن نتیجه متفاوت نسبت به سالهای قبل در رقابت های پیش رو گفت: قطعاً که کل مجموعه تیم و کادر فنی انتظار کسب نتیجه ای متفاوت نسبت به سال های قبل را دارند و حتی خود بچه ها نیز از خود این انتظار را دارند که نتیجه خوبی بگیرند. همه تلاشمان را برای کسب بهترین نتیجه و افتخار آفرینی برای کشورمان انجام می‌دهیم و فکر می‌کنم با توجه به آمادگی که داریم نتیجه ای متفاوت اتفاق خواهد افتاد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا