۲ رشته توپی بانوان به لیست اعزامی به بازی‌های آسیایی اضافه شدند - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و تورهندبالوالیبال

۲ رشته توپی بانوان به لیست اعزامی به بازی‌های آسیایی اضافه شدند

معاون امور بانوان وزارت ورزش از اعزام رشته های توپی هندبال و والیبال به بازی‌های آسیایی هانگژو خبر داد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مریم کاظمی پور با اشاره به نگاه حمایتی ستاد عالی بازی های آسیایی و پارآسیایی نسبت به ورزش بانوان اظهارداشت: ورزش کشور در سال ۱۴۰۱ رویدادهای مهم المپیک ناشنوایان، یونیورسیاد دانشجویان، بازی های همبستگی کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی و پارآسیایی هانگژو پیش رو دارد. در این بین حمایت و پشتیبانی از ورزش بانوان نیز در دستور کار است بطوریکه اولویت حضور فرهنگی بانوان در این رویدادها هم مورد توجه و تاکید قرار گرفته است.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در اعزام بانوان به رویدادهای بین المللی رویکرد توجه به توسعه قهرمانی با عنایت به کلیه ساختارهای فنی و حرفه ای گری را هم مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: حضور ورزشکاران و تیم های بانوان فرصتی برای ارتقا سطح دانش و تغییر رویه رفتار مدیریتی رشته های ورزشی بانوان در سطح فدراسیون هاست تا با توجه به زمان باقیمانده به رویدادهای مختلف بین المللی، زمینه حضور مقتدرانه بوجود آید و قطعا ارزیابی عملکرد آنها در شاخص های مختلف صورت خواهد گرفت.

کاظمی پور با تاکید بر استمرار حمایت وزارت ورزش و جوانان از ورزش بانوان توضیح داد: رشته های تیمی در ورزش بانوان که روند توسعه ای خود را حفظ کرده اند با نگاه حمایتی ستاد عالی بازی آسیایی و پارآسیایی مواجه شدند. در این بین تیم های ملی کبدی، هندبال، والیبال و بسکتبال سه نفره بانوان با بازی های آسیایی هانگژو اعزام می شوند و امیدوارم با توجه به اولویت های فرهنگی و فنی حضور موفقی را سپری کنند.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: پیشرفت ابعاد قهرمانی ورزش بانوان از اولویت های وزارت ورزش و جوانان است و شکی نیست که حمایت ها از رشته های مختلف ورزش بانوان ادامه خواهد داشت چرا که وظیفه داریم از توانمندی های ورزش بانوان کشور دفاع کنم و خوشبختانه یکی از سیاست های مهم اعضای ستاد هم حمایت همه جانبه از توسعه ورزش بانوان است و قطعا تلاش ورزشکاران و تیم های ورزشی بانوان با محوریت فدراسیونها مورد توجه و تمرکز قرار دارد تا در قالب رویدادهای مهم بین المللی از جمله بازی های همبستگی کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی و پارآسیایی هانگژو، بهترین های ورزش بانوان اعزام شوند و برای کشور افتخار آفرینی کنند.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا