بهمنیار نخستین فینالیست ایران شد/ حذف مهدی زاده از تاتامی روسیه - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزکاراتهکشتی و رزمی

بهمنیار نخستین فینالیست ایران شد/ حذف مهدی زاده از تاتامی روسیه

سارا بهمنیار جواز حضور در فینال ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان 2019 در مسکو را بدست آورد.

به گزارش خبر ورزش زنان (وسنا) و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، در ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان 2019 در مسکو، امروز سارا بهمنیار کاراته کای وزن 50- کشورمان با برتری برابر لی رانران از چین توانست به عنوان نخستین ورزشکار ایرانی جواز حضور در رقابت های فینال را بدست آورد. بهمنیار برای کسب مدال طلا روز یکشنبه به مصاف سارا هوبریش از آلمان خواهد رفت.

بهمنیار امروز در نخستین رقابت به مصاف کارمن کلمنت از مجارستان رفت و 6 بر صفر پیروز شد. او سپس یمانه طالب از الجزایر را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد. بهمنیار در دور سوم یی تینگ تانگ از هنگ کنگ را 2 برصفر شکست داد. او در دور چهارم با نتیجه 3 بر یک از سد نادیا مورالس گومز از اسپانیا گذشت تا به نیمه نهایی برسد. بهمنیار در نیمه نهایی نیز با نتیجه 3 – 3 (برنده با قانون سنشو) برابر حریف چینی به برتری رسید تا جواز حضور در فینال ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان 2019 در مسکو را بدست آورد.

بهمنیار در پنجمین مرحله رقابت ها در ژاپن موفق به کسب مدال طلا شده بود.

امروز همچنین رقابت ای کومیته مردان در اوزان 60- و 67- برگزار شد و امیر مهدی زاده و مجید حسن نیا از دور رقابت ها حذف شدند. در وزن 60 کیلوگرم، مجید حسن‌نیا ابتدا در دور نخست با نتیجه 4 بر صفر از سد عماد المالکی از عربستان گذشت، اما در ادامه با نتیجه 8 بر صفر مغلوب دولت شمیربوکوف از قزاقستان شد. با شکست کاراته‌کا قزاق در ادامه مسابقات، حسن‌نیا از دور مسابقات کنار رفت.

علی مسکینی دیگر نماینده ایران در این وزن نیز در دور نخست 3 بر 2 مقابل فردوسی فضل‌علیف از آذربایجان پبروز شد و در دور دوم نیز با نتیجه 3 بر 2 از سد عبدالله شعبان از کویت گذشت. او در دور سوم به مصاف آنجلو کریسچنزو از ایتالیا رفت و با نتیجه 8 بر 2 شکست خورد تا با شکست کاراته‌کا ایتالیایی در دور بعد، او نیز از ادامه مسابقات بازبماند.

امیر مهدی‌زاده در وزن 67- کیلوگرم، در دور نخست به مصاف هومات بخشلیف از آذربایجان رفت و پس از تساوی 6-6 با قانون سنشو (امتیاز نخست) مغلوب شد و از دور مسابقات کنار رفت.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا