تیم ملی بانوان ایران با شکست استرالیا به عنوان نهمی آسیا دست یافت - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزتوپ و توروالیبال

تیم ملی بانوان ایران با شکست استرالیا به عنوان نهمی آسیا دست یافت

به گزارش خبر ورزش زنان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال ، نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا از 18 تا 26 مردادماه در شهر «مانیل» کشور فیلیپین پیگیری می‌شود.

تیم ملی والیبال بانوان ایران که برای کسب عنوان نهم و دهمی این رقابت ها تلاش می کرد، امروز نيز به مصاف استرالیا رفت و موفق شد با نتیجه 3 بر 2 برابر این تیم به پیروزی برسد و عنوان نهمی آسيا را از آن خود کند.

مائده برهانی، مهسا صابری، مهدیه خواجه کلایی، نگار کیانی، سودابه باقرپور، مینا روستا، فلانک بابلیان ترکیب نخست تیم ملی ایران را در ست اول این مسابقه تشکیل دادند.

در همان ابتدا سرویس های موجی استرالیا و دریافت ضعیف بازیکنان ایران به امتیاز تبدیل شد تا فاصله امتیازی بین ایران و حریف به 7 برسد. اگرچه شاگردان اکرم قهرمانی در ادامه به بازی برگشتند و فاصله را هم به کم می کردند اما بیش از این نتوانستند پیش بروند و ست اول بازی را با نتیجه 25 بر 19 از دست دادند.

در ست دوم همه چیز تا اواسط ست مساوی پیش می رفت تا اینکه استرالیا با دو سرویس هدف دار با نتیجه 14 بر 12 پیش افتاد اما این شاگردان اکرم قهرمانی بودند که توانستند مجددا با دفاع های مناسب خود 19 بر 16 پیش افتاده و در نهایت با امتیاز 25 بر 18 ست دوم را از آن خود کنند.

باز هم در ست سوم مشکل دریافت در تیم ملی بانوان ایران باعث شد استرالیا از اواسط ست جلو بیوفتد. با اینکه شاگردان اکرم قهرمانی با زدن سرویس های هدف دار و دفاع های مناسب سعی برجبران نتیجه داشتند، اما استرالیایی ها فاصله را حفظ کردند تا در نهایت در ست سوم با نتیجه 25 بر 20 به پیروزی رسیدند.

اما در ست چهارم که برای ملی پوشان ایران بسیار حیاتی بود بهتر آغاز شد. شاگردان قهرمانی در این ست دریافت های بهتری داشتند و حتی در لحظاتی از بازی از حریف پیش افتادند که در نهایت موفق شدند ست چهارم را با نتیجه 25 بر 22 به سود خود به پایان ببرند تا سرنوشت تیم نهم به ست پنجم کشیده شود.

تیم ملی بانوان ایران که دیگر نبض بازی را در دست گرفته بود و در همه موارد به خوبی عمل میکرد در ست حساس پنجم با زدن سرویس های هدف دار و همچنین دریافت های بی نقص موفق شد از همان ابتدای ست فاصله امتیاز ایجاد کند و در نهایت با نتیجه 15 بر 10 برابر استرالیا به پیروزی برسد تا به عنوان نهمی رقابت های قهرمانی زنان آسيا دست یابد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا