پایان تلاش نمایدگان شایسته ایرانی در رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان جهان - خبر ورزش زنان | وسنا
اخبار روزاین ورزش هاشطرنج

پایان تلاش نمایدگان شایسته ایرانی در رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان جهان

به گزارش خبر ورزش زنان و به نقل از فدراسیون شطرنج ، در ادامه رقابتهای شطرنج قهرمانی بانوان جهان و در مرحله پلی آف «میترا حجازی‌ پور» که در دیدارهای روز شنبه و یکشنبه به یک برد و یک باخت دست یافته بود، در دو بازی سریع مرحله پی آف ابتدا حریفش را شکست داد، اما در دیدار بعدی مغلوب شد تا رقابتش با نماینده روسیه ادامه داشته باشد.

تنها نماینده باقی مانده ایران در مسابقات شطرنج قهرمانی جهان در دو دیدار تکمیلی نخست علیرغم پیش افتادن از حریف موفق نشد از سد این حریف روس عبور کند. وی در ادامه در بخش سریع یک برد و یک باخت کسب کرد تا کار به بخش برق‌آسا کشیده شود. در دیدارهای برق‌آسا نیز حجازی پور صاحب یک برد و یک تساوی شد تا تکلیف بازیکن صعودکننده در بازی رستاخیز مشخص شود. در این بازی حجازی‌پور علیرغم برتری نسبت به حریف زمان را از دست داد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

پیشتر سارا السادات خادم الشریعه نایب قهرمان مرحله دوم رقابتهای جایزه بزرگ بانوان جهان ، با یک شکست و یک تساوی در مرحله پلی آف بخش نخست رقابتها از راهیابی به دور دوم بازماند.

آتوسا پور کاشیان نیز با کسب یک پیروزی و یک شکست حذف شده بود تا بدین ترتیب پرونده نمایندگان شایسته ایران در رقابت های قهرمانی شطرنج زنان جهان بسته شود.

مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان ۲۳ بهمن ماه، با شرکت ۶۳ شطرنج باز زن برتر جهان درهتل اسپینانس پالاس تهران آغاز و همچنان ادامه دارد.

نمایش بیشتر
تبلیغات تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا